A Csoóri Sándor Alap regionális pályázatán (CSSP-M-REGHT-2023-0017) szervezetünk, tevékenységének számos területén tudott, hosszú távú, maradandó értéket/előrelépést biztosítani! Köszönet érte!
Identitásunkat megerősítő minden szál és darab fontos, ezért igen jelentős a VMF – ben létrehozott, eredeti viseleti elemekből álló viseletgyűjtemény és a Népi Iparművészeti Gyűjtemény (tudtunk szerint az első az országban).
Az eredeti viseleti darabokból álló gyűjtemény gyarapítása eredményes volt! Kupuszinán és Doroszlón sikerült öltözetelemeket beszereznünk. Főként a tagság soraiból pedig népi iparművészeti termékeket (hímzés, szövés) vásároltunk fel.
A darabok esztétikai elrendezése (bemutatása) és biztonsága céljából a megfelelő tárolás biztosításához újabb bútorzatot is vásároltunk.
A gyapjúszőnyegek bemutatásához – melyek eddig a padlózaton voltak elhelyezve -, pódiumokat készítettünk és arra helyeztük valamennyit, esztétikai, biztonsági, higiéniai célból.
Ugyan ezen célból, a bábokon lévő hagyományos díszítőelemekkel készült, mai öltözetelemek bemutatásához egy 2×3 m-es, pormentes „plexi üveggel” elzárt részt alakítottunk ki, ahol a mai viselésre tervezett darabok láthatók.
Igen sokat jelentenek a támogatási összegből vásárolt és a raktárban elhelyezett fémpolcok is, melyek gyűjteménygyarapítás esetében a szakszerű, biztonságos tárolást biztosítják.
A nélkülözhetetlen szakirodalom vásárlással sikerült szakkönyvtárunk állományát is gyarapítani (antik népművészeti kiadványok, 90 db).
Reklámanyagot Népi Iparművészeti Gyűjteményünkről, tevékenységünket és eredményeinket bemutató fotókból állítottuk össze az érdekeltek és a nagyközönség számára: képeslapokból álló album, reklámszatyor, falinaptár.
Ezennel is köszönet a támogatásért!